masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

Telefon
WhatsApp
  • 02 Aralık 2020, 20:16
Tezgahlar Periyodik Kontrolleri

TEZGÂHLARIN PERİYODİK KONTROLÜ

Özellikle sanayi kuruluşları başta olmak üzere sanayi üretiminin büyük kısmını insan desteği ile oluşturan Tezgâhların periyodik kontrolleri Makine Emniyeti Direktifi ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği zorunlu kılınmıştır.

Tezgahlar da dahil olmak üzere iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri; Periyodik kontrol aralığı ve kriterleri ilgili üretim ve kullanım standartları göz önünde bulundurularak, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. Bu hususlar, imalatçı tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik muayenesi, bulunduğu işyeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılır. Belirlenen periyodik muayene aralığının bu Yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında bir yılı aşmaması gerekir.

Tezgâhlar Ekipman Listesi:

Torna Tezgahı

Matkap Tezgahı

Freze Tezgahı

Daire Testere

Hidrolik Pres

Eksantrik Pres

Giyotin Makas

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM